Akik Taşı Nedir? Çeşitleri Ve Faydaları Nelerdir?

Akik taşı iyileştirici güce bir sahiptir, onu kullananlara denge, uyum ve koruma getirir. İyileştirme gücü çakralara farklı tonlardaki akik taşlarıyla enerji vermek için kullanılır.

1- Mavi Dantel Akik: Bu taş, huzur ve mutluluğu çeker, aile anlaşmazlıklarını giderir ve stres belirtilerini hafifletir. Aynı zamanda çevreye rahatlama ve soğutma getiriyor. İyileştirici gücü, boğaz çakrası ile temas halinde, vücudumuzdaki ağrılardan ve boyundaki ağrılardan kurtulup, duygusal bedende düşünce ve duyguların özgürce ifade edilmesini sağlar.

2- Ateş Akikleri (kırmızımsı, mavi ve turuncu renkler): Ateş akikleri toprağa derin bir bağlantıya sahiptir ve esas olarak koruyucu bir taş işlevi görür. Temel çakramızı harekete geçirir ve canlılığımızı ve irademizi uyarır. Fiziksel bedenimizde sindirim sistemi, sinir, endokrin ve dolaşımın yararları vardır, aynı zamanda vizyonu da destekler. Duygusal bedende, öz-bilginin gelişmesiyle içsel vizyona açıklık getirir.

Moss Akik: Moss akikleri iyimserlik taşlarıdır, kullanıcılarını küçük şeylerde güzelliği görmeye teşvik eder, ruhu canlandırır, yeni başlangıçlara güç ve cesaret getirir ve aynı zamanda zenginlik ve bolluk ile ilişkilendirilir. Bizim bağışıklık ve dolaşım sistemini güçlendirir fiziksel bedende, gribiyle mücadele yardımcı olur, soğuk algınlığı, uzun ateş ve muharebe düşürmeye yardımcı olur – süreli hastalıklar.

4- Dendritik Akik (renksiz, kahverengi veya yeşil): Bu dolgunun taşıdır. İyi enerjiler getiren ortamları pasifize eder ve her küçük şeye değer veren yaşamın anlarından daha iyi yararlanmak için bizi uyarır. Bitkilerle ve toprakla uğraşırken, bahçelerde ve arka bahçelerde çok faydalıdır. Fiziksel bedenimizde sinir sisteminin düzgün işleyişini uyarır, çakraların açılmasına ve hizalanmasına ek olarak nevralji ile savaşır.

Akik taşı, evrenin dengesini artıran pozitif ve negatif kuvvetler olan yin ve yang’ı uyumlaştırmak için gücü ile bilinir. Çakralarla çalışırken harika bir iyileştirme gücüne sahiptir ve her bir renk vücudun zihnini, zihnini ve ruhunun iyileşmesini ve canlanmasını etkiler. Çocuklarda koruyucu bir taş olarak kullanılır, yetişkinlerde kendi kendine bilgi ve ruhsal uyanmaya yönelir. Eski Mısır’da bu taş, onları şimşek ve fırtınalardan koruduğuna inanan Firavunlar tarafından ve ayrıca susuz ve yardımlı iletişimde kullanılmıştır.

Akik Taşının Duygusal Ve Manevi Alanda Etkileri: Duygusal alanda, akik taşı teşvik kabul getirerek, kendi kendinize güveniniz artar . Akik taşı farkındalığı artırır ve yaşamın evrelerini anlamalarını kolaylaştırır. Yoğunlaşma, algı ve baskınlık gücünü artırdığı için karmaşık durumlara çıkışları bulmak için güçlü bir müttefiktir. Ruhsal alanda, bu taş negatif enerjiyi pozitif hale getirebilir, tüm üzüntü ve acıyı ortadan kaldırarak hayata daha fazla sevgi ve cesaret getirir.

Akik Taşının Fiziksel Alan Üzerindeki Etkileri: Akik taşı, özellikle gastrit belirtilerini hafifletmek için faydalıdır, sindirim sisteminin düzgün çalışmasını uyardığı bilinmektedir. Göz, cilt ve kalp problemleriyle ilgili hastalıkların tedavisinde etkili olmak, kendini iyileştirme enerjisini yücelterek tedaviye yardımcı olabilir. Fiziksel bedene yakın varlığı, kalp hızını stabilize etmeye yardımcı olur, kan damarlarını güçlendirir, doğurganlığı destekler ve hamilelik sırasında bebeği korur.Kommentare

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.